Pitný režim a čistá voda - Brita ON TAP

Nově vylepšené filtry značky BRITA na vodovodní kohoutek nabízejí efektivnější filtraci vody než doposud. Navíc je můžete snadno a rychle namontovat díky 5 různým nástavcům k téměř jakékoli vodovodní baterii bez použití nářadí. Vylepšené složení filtrační směsi a nová technologie filtrování zajišťují ještě účinnější zachycení chlóru a dalších látek, které nepříznivě ovlivňují chuť vody. K přefiltrování vody dochází okamžitě, takže dlouhého čekání na sklenku čisté vody se nemusíte obávat. Balení obsahuje filtrační patronu BRITA ON TAP kompatibilní se všemi běžnými typy vodovodních kohoutků (kromě baterie se sprchou).

S novým filtrem získáte ještě lepší kvalitu vody, a to bez nutnosti investovat do nákupu nové filtrační konvice. 

Klíčové vlastnosti filtrační patrony BRITA ON TAP

  • Nová generace filtrů BRITA ON TAP
  • Vylepšené složení, efektivnější filtrování vody
  • Filtrační směs pouze z přírodních látek
  • Jedinečná 3stupňová filtrace
  • BRITA ON TAP zachovává ve vodě minerální látky jako hořčík a vápník
  • Vysoká redukce těžkých kovů
  • Snadnější výměna filtrů
  • Kapacita filtru je 600 l, digitální odečet hlídá nutnost výměny filtru, který vydrží cca 3 měsíce
  • Kompatibilní se všemi běžnými vodovodními kohoutky
  • Jednoduché přepnutí mezi 3 nastaveními: filtrovaná voda, nefiltrovaná voda, sprcha

Technologie filtrace BRITA ON TAP

Inovované filtrační patrony BRITA ON TAP dostaly nový tvar, díky němuž je jejich instalace a výměna snadnější. Vylepšeno však bylo především složení filtrační směsi. Filtr je nově tvořen mikročásticemi aktivního uhlíku, které jsou vyrobeny ze skořápek kokosových ořechů, a membránou z dutých vláken, která funguje jako sítko. Zachycuje molekuly, které mají větší velikost než velikost pórů filtrační membrány, tedy 0,5 micron.Účinně redukuje mikro částice jako mikroplasty a bakterie. BRITA ON TAP nabízí možnost přepínat mezi vodou filtrovanou a nefiltrovanou, třeba když myjete nádobí. Jistě oceníte také funkci sprchy. Kapacita filtru je 600 litrů a při běžné spotřebě vydrží zhruba 3 měsíce. Displej vás neustále informuje o množství litrů, takže budete vždy přesně vědět, kdy filtr vyměnit.

Tři stupně filtrace vody

Nefiltrovaná voda protéká přes filtr. Jemné síto zachytí hrubé částice - organické nečistoty. Následně přichází voda do styku se samotnou filtrační směsí, která obsahuje primárně 2 složky. Pryskyřice, která coby iontoměnič absorbuje těžké kovy (olovo, měď). Při kontaktu vody s mikročásticemi aktivního uhlíku dojde k výrazné redukci látek negativně ovlivňujících chuť a vůni vody - především chlóru a pesticidů a herbicidů, které se zachytí na porézním povrchu mikročástic aktivního uhlí. Membrány z dutých vláken zachytí částečky větší než 0,5 µm, jako jsou mikroplasty či 99,9 % bakterií. Z kohoutku pak vytéká voda, která má zachované minerály jako jsou vápník a hořčík. Vodní filtr Brita ON TAP tedy neslouží jako filtr proti vodnímu kameni.

Ekologická nezávadnost a šetrnost

Domácí filtry značky BRITA jsou určeny k úpravě pitné vody. Účelem je zvýšení její kvality a vylepšení chuti. V žádném případě nepřemění vodu ze závadného zdroje na pitnou. Tělo filtrů BRITA ON TAP je vyrobeno z plastu, který neobsahuje zdraví škodlivé sloučeniny a je určený pro trvalý kontakt s vodou. Filtrování vody zajišťují pouze přírodní látky - pryskyřice a postříbřený aktivní uhlík vyrobený ze skořápek kokosových ořechů.

Proč používat filtry BRITA?

Díky filtrům BRITA ON TAP přeměníte i tu nejhorší vodu z kohoutku v čistou a chutnou. Filtry ve vodě výrazně redukují obsah látek, které negativně ovlivňují chuť a vůni vody. Jedná se o těžké kovy pocházející z vodovodního potrubí (olovo, měď, hliník) a chuťově i čichově nepříjemný chlór a jeho sloučeniny. Voda se dobře hodí také k vaření a dušení, potraviny si lépe udrží svou barvu a vůni a zachovají lepší strukturu. Používáním filtrované vody navíc snižujete spotřebu plastů a šetříte nejen své zdraví, ale také životní prostředí.