Upozornění: od 1.8.2018 bude nově otevírací doba prodejny a servisu v Moravanech od 8 do 16 hodin. Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.

3 důvody, proč nevyhazovat použitou kávu do odpadu

Zrenovuje dřevěný nábytek

Objevili jste na svém oblíbeném tmavě namořeném dřevěném nábytku nepěkné škrábance nebo máte pocit, že místy vybledl? I v tomto případě vám použitá kávová sedlina ušetří čas, peníze, ale i zdraví. Prodávaná mořidla jsou nejen drahé a těžko se shánějí, ale obsahují i mnoho chemikálií. Sedlina je tak neuvěřitelně efektivní, bezpečnou a ekologickou alternativou. Smíchejte ji s malým množstvím horké vody, aby vám vznikla hustá kašička, tu pak naneste na potřebná místa a následně setřete. Nábytek pak přeleštěte přírodním prostředkem s obsahem včelího vosku.

Nahradí drahý peeling

Osvědčeným a velmi oblíbeným způsobem, jak sedlinu využít, je výroba domácího peelingu. Tento recept pochází přímo z Karibiku a v péči o tělo ho využívají i slavné top modelky. Použitou sedlinu dejte do hlubší misky, přilijte k ní olivový olej, dobře promíchejte a přírodní peeling je na světě. Použít jej můžete na tělo i obličej. Pleť pak bude hebká a dokonale hladká.

Odradí nežádoucí škůdce

Bojujete každoročně v zahradě s odpornými, úrodu ničící slimáky? Obsypte záhony 10 centimetrů širokým pruhem pilin, ty pak polijte sedlinou zalitou vroucí vodou. Už slabý roztok kofeinu je pro ně smrtelným jedem, pach kávy je zároveň odpuzuje. A pokud vás trápí mravenci, nasypte jim usazeninu na jejich cestičky a za pár dní budete mít od nich klid.